Антипрогнози: 8 перспективних тенденцій аналітики на 2022 рік

Що таке “антипрогноз”?

Антипрогноз вільний від модних слів і прогнозів кришталевої кулі. Антипрогнози позначають чіткі галузеві тенденції. Ті, що перетинаються з потребами бізнесу зараз — у світі, де «нові норми» стали нормою — зважаючи на дивовижний потенціал та революційну корисність передових технологій.

tibco_trends

Тенденції аналітики, які матимуть найбільше значення

Якщо тут є всеосяжна тема, то вона проста: необхідність перейти від розуміння до дії. Відсутність даних більше не є проблемою. Максимально підвищити цінність усіх цих даних для прийняття якісних, швидких та обґрунтованих рішень у режимі реального часу – ось основне завдання.

Компоненти програм та додатків

Кращі виконавці збирають додатки з мінімальним кодом з готових компонентів: «клацни, клацни, створи». Це дозволяє підприємству використовувати наявні дані, панелі моніторингу та звіти для швидкого створення програм, які можуть запускати робочі процеси та ініціювати дії.

Масштабовані компоновані аналітичні програми сприяють демократизації інновацій, створенню нових можливостей для бізнесу та додаванню цінності.

Прийняття рішень, переосмислення

Попит на швидке прийняття рішень з боку бізнес-лідерів ніколи не був вищим. Однак (одначе), більшість даних, що використовуються для підтримки прийняття рішень, не дають це зробити, коли вони дійсно потрібні особам, які приймають рішення, тобто на момент прийняття рішення. Необхідно перебудувати моделі управління рішеннями на модель, орієнтовану на прийняття рішень.

Архітектори підприємств та ІТ-директора повинні розробляти робочі процеси, машинне навчання та інструменти управління даними, щоб їхня організація та керівництво могли перейти від розуміння до дії в режимі реального часу.

Дані: паливо для циклів оптимізації

Датчики, інтелектуальні пристрої та Інтернет речей (IoT) сприяють підвищенню продуктивності. Візьмемо приклад Siemens Mobility. Компанія зібрала всі доступні дані, більша частина яких знаходилася в датчиках на периферії або в поїздах, що обслуговують клієнтів, та використала їх для оптимізації робіт з технічного обслуговування. Результат: нижчі витрати, більше поїздів, задоволені клієнти.

“Викидання даних” з Інтернету речей та інтелектуальних пристроїв — це паливо для позитивних циклів оптимізації.

Розподілені підприємства використовують нові підходи

Гібридна робота, франчайзинг, економія на масштабі та інші метатренди стимулюють зростання розподіленого підприємства. Доступ до даних та дії з ними здійснюються з різних джерел. Нові підходи до роботи та надання послуг потребують відповідних аналітичних інструментів.

Гіперавтоматизація та гіперконвергентна аналітика

Гібридна робота, AI та Інтернет речей підштовхують бізнес до «гіперавтоматизації». Це гарна частина. Погана частина: лише 7% підприємств просунуті у своїх можливостях, що ґрунтуються на інсайтах.

Щоб перейти від даних до ідей та дій, компанії мають звернутися до того, що називається гіперконвергентною аналітикою — інструментами, які поєднують науку про дані, можливості потокової передачі та візуальну аналітику в одному поданні.

Регулювання AI наближається

Скрізь, де є дані, чекайте, що AI піде за ними. Це включає все, від алгоритмів ціноутворення і чат-ботів до автономних транспортних засобів. Закон Європейського Союзу про штучний інтелект (EU AIA) включає різні правила, визначення та фінансові санкції щодо використання AI. Можна сказати, що це як GDPR, лише для AI.

Почніть готуватися зараз. Переконайтеся, що всі ваші (поточні та заплановані) розгортання AI відповідають вимогам.

Заснована на даних справедливість та рівноправність

Дані, алгоритми та машинне навчання можуть забезпечити більш справедливі результати для клієнтів та організацій. Це не тільки добре, а й спосіб знизити ризик та відповідальність. Однак це вимагає кращого управління моделями та процесів управління протягом усього життєвого циклу аналітики.

З правильними людьми, процесами та інструментами – і правильною аналітичною платформою – дані можуть забезпечити найкращі результати для всіх.

Підсумки: всього більше

Користувачів побільшало, буквально на мільярди, завдяки 5G, супутниковому інтернету та мобільним пристроям. Крім того, більше датчиків, більше потокової передачі, більше реального часу, всього більше. Усе це створює, споживає і відкидає дані безперервно, й у цьому всьому дані мають великі можливості.

Руйнування може стати нашою новою нормою, але динамічний бізнес, керований даними, який може оцінювати те, що відбувається в режимі реального часу, ініціювати передиктивне реагування, автоматизувати робочі процеси та приймати рішення, засновані як на історичних відомостях, так і на поточних потоках даних, виграватиме і вигравати по-крупному.

А ще, з передовими інструментами для аналітики, наприклад TIBCO Spotfire, досягнути успіху та слідувати вищезазначеним трендам буде набагато простіше.

Джерело

Підписатися на новини