Business Intelligence: зробіть висновки очевидними

Важливість BI-інструментів зрозуміє будь-який підприємець, знайомий з «Мистецтвом Війни» Сунь Тзи або з військової тактикою в цілому. У «Мистецтві війни» (без сумніву, переважно трактаті про тактику і управління) темі розвідки приділена особлива роль. Вона відкриває трактат главою «Попередні розрахунки» і закриває главою «Використання розвідників».

Натан Ротшильд свого часу вловив важливість інформації, вказавши на силу її влади. «Хто володіє інформацією, той володіє світом». І реалії 21-го століття, світу інформаційних технологій, тільки підсилюють цей постулат. За даними журналу Science, обсяг інформації, що зберігається за 20 років (а це одне покоління управлінців) збільшився в 100 разів. Тобто Зараз менеджеру середнього і тим більше вищої ланки необхідно обробити в 100 разів більше даних, ніж усім поколінням керівників до цього. І темпи тільки ростуть: за даними журналу Fortune, приріст становить близько 50 000 GB в секунду.

І якщо з машинною обробкою даних проблем не виникає, приймати рішення стає все складніше. До того ж змінюється конкурентне середовище: замість складних десятирічних проектів перевагою стає швидкість реакції. Саме вона визначає, чи виживе бізнес чи ні. Далі є два варіанти розвитку подій.

Перший – довіритися машинам в прийнятті рішень. На це націлені складні статистичні комплекси прогнозування та програмні роботи зі штучним інтелектом. Можливо, що в майбутньому багато управлінських завдань будуть вирішуватися саме машинами, але зараз машинний інтелект значно поступається людському в питаннях творчого мислення.

Другий – надати сирим даними інтуїтивно зрозумілий вигляд і тим самим скоротити шлях від отримання інформації до її розуміння. Переказати таблицю з 10 000 рядків одним графіком. Саме це мистецтво і є бізнес-аналітика, розвідка бізнесу на “полі бою” даних.

На практиці бізнес-аналітика дозволяє керівнику:

  1. Швидко розуміти ситуацію (get an insight), усуваючи елемент вгадування в прийнятті рішень.
  2. Виявляти не очевидні можливості.
  3. Правильно визначати KPI та результати бізнесу.
  4. Забезпечити доступність інформації кожній ланці управління.
  5. Створювати миттєвий портрет покупця. Автоматично і без людських помилок.
  6. Розуміти навантаження складів і шляхів доставки.
  7. Балансувати навантаження кадрів.
  8. Створювати карту ефективності ресурсів, точок інвестування і відтоку капіталу.

Простіше кажучи, BI – інструмент, який допомагає зробити висновки очевидними. Незалежно від того, скільки сотень тисяч рядків належить обробити.

автор: Андрій Михалюк

Підписатися на новини