Річний звіт по кібербезпеці від CERT-UA

На початку 2022 року команда CERT-UA  випустила річний звіт по інцидентах в українському сегменті кіберпростору. Зокрема зазначається, що за рік зріс трафік, який перехоплює центр кіберзахисту. Це добре видно на першому графіку:

cert-ua

Як бачимо на графіку, найбільше трафіку припадає на комерційні структури – близько 65%, а на ОДА припадає 33%. З 650 мільярду GB трафіку, що пройшов через CERT-UA, було опрацьовано 160 тисяч інцидентів і виявлено 147 критичних помилок.

Серед усіх інцидентів, що трапилися у 2021 році найбільш поширеними були спроби проникнення та втручання в роботу сайтів, сканування сайтів (пошук експлойтів), фішинг, компрометація систем, спроби саботажу, несанкціонований доступ до інформації та інше.

cert_slide2

Серед географії атак можна помітити, що вона відповідає загальному розвитку Інтернету. Але хотілось би звернути увагу безпосередньо на РФ, Китай та КНДР. Де фіксується найбільша активність.

cert_slide3

Найпоширенішими порушеннями кібербезпеки є сканування на вразливі місця в вебдодатках та порушення мережевих політик, від яких захищає Untangle NG Firewall.

cert_slide4

Найбільше спрацювань минулого року було на трояні Trickbot та мережевому хробаку Conficker, яки шириться мережею з 2008 року. Серед 56 зафіксованих кіберінцидентів у 2021 році найбільш вживаними були ботнет Phorpiex, який заспамлює мережу вже більше ніж 3 роки, і може генерувати до 30000 листів на годину. Більше чверті всіх атак припадає на троян Agent Tesla, який направлений на крадіжки паролей та персональних даних. 46% атак йшли з банківських троянів QakBot та Dridex, які відстежують фінансові застосунки, веббанкінги та крадуть паролі з них та записують транзакції. Найбільш розповсюдженою вразливістю у 2021 році була CWE-502 – .NET HTTP Remoting publicly exposed, що буває в продуктах  Майкрософт і добре сканується вебсканерами Acunetix та Netsparker.

cert_slide7

Нагадуємо, що з надійним дистриб’ютором CoreWin та продуктами Acunetix, Untangle та Netsparker ви можете захиститись від кіберзагроз у 2022 році та надалі. 

Підписатися на новини