Основи ефективної DLP стратегії

Рішення для захисту від втрати даних (DLP) можуть зіграти ключову роль у захисті найбільш конфіденційних даних. Але якщо компанія купує передове DLP рішення, вона повинна також мати ефективну супутню стратегію запобігання втрати даних. Адже це дасть змогу отримати максимум від обраного DLP рішення.

clipboard

1. Робота з даними

Будь-яка DLP стратегія повинна починатися з ідентифікації всіх чутливих або конфіденційних даних в ІТ-екосистемі. Це стосується зокрема і хмарних служб та сховищ вихідного коду. Значна частина причин втрати або крадіжки даних полягає в тому, що компанії мають важливі активи, про які вони не знають. Відповідно вони залишаються незахищеними або забутими. Незалежно від того, чи допомагає DLP рішення виявляти дані, це важливо робити, оскільки не можна захистити те, про що не знаєш. Ініціативи з класифікації даних допомагають визначити пріоритетність різних типів даних на основі їхньої чутливості чи важливості. Класифікація допомагає уникнути прогалин у захисті, а також зрозуміти, які методології зберігання та засоби захисту найкраще підходять для конкретних баз даних і типів даних.

network

2. Контроль доступу до даних

Все більше поширеності та популярності набуває підхід «zero-trust». Будь-яка DLP стратегія стає сильнішою, якщо базується на принципах ефективного контролю доступу. Це означає надання працівникам, підрядникам та іншим користувачам найменших дозволів, необхідних для їхніх щоденних завдань і робочих процесів, щоб зменшити поверхню атаки для всіх типів даних.

tools

3. Застосування політики та процесів

Слід запровадити політику та процедури, щоб гарантувати, що всі співробітники розуміють свою роль у захисті конфіденційних даних. Це можливо досягнути завдяки впровадженню регулярних нагадувань і перевірок. Крім того, варто не забувати про цінність навчання та підвищення обізнаності співробітників. Інструменти DLP доповнюють політики за допомогою автоматизації та правил на основі політик.

service

4. Моніторинг та аналіз доступу/використання даних

Важливо не тільки знати, які дані є в компанії, але й контролювати доступ до них та їх використання. Моніторинг даних забезпечує розуміння про те, як виникають ризики для даних, коли користувачі виконують свої щоденні завдання. Ці показники можуть позначати, що працівник отримує доступ до папки чи файлу, до якого ніхто з його відділу ніколи не звертався, несподівані завантаження файлів або користувачі, які входять у неробочий час без будь-якого повідомлення.

startup

5. План реагування на інциденти

Коли служби безпеки отримують сповіщення про інциденти в мережі, ефективний план реагування на них швидко запускає механізми, щоб запобігти втраті даних. Незалежно від того, чи йдеться про нещодавно виявлену вразливість, зловмисне програмне забезпечення чи несанкціонований доступ до конфіденційних даних, швидке усунення зменшує ризики для даних. План реагування має включати процедури стримування, розслідування та сповіщення ключових зацікавлених сторін.

Джерело

Підписатися на новини