Роль PAM у захисті даних

У світі, де привілейовані облікові дані викрадаються приблизно в 74% випадків порушення безпеки, розгортання рішення для управління привілейованим доступом (PAM) є одним із найважливіших кроків, які підприємства можуть зробити для захисту своїх ІТ-активів.

Привілейовані облікові записи надають унікальні привілеї певним користувачам з підвищеними правами для виконання ключових бізнес-операцій. Наприклад, таких як доступ до приватної інформації компанії, скидання паролів користувачів та внесення змін до систем ІТ-інфраструктури. Однак, якщо ці облікові записи будуть скомпрометовані, організація може мати серйозні наслідки.

Організації можуть використовувати надійне рішення PAM, щоб гарантувати, що люди, які потребують привілейованого доступу, отримають його, захищаючи життєво важливі бізнес-системи від руйнівних атак. Але насамперед, що таке рішення PAM?

Привілейований доступ та PAM

У корпоративному середовищі «привілейований доступ» належить до особливих прав або «прав», які виходять за рамки звичайного користувача. Привілейований доступ дозволяє підприємствам захищати свою мережу та додатки, ефективно вести бізнес та захищати конфіденційні дані та ключову інфраструктуру.

Привілейований доступ може бути призначений користувачам-людям та користувачам, які не є людьми, наприклад, додатками та ідентифікаторами комп’ютерів. Привілейованих облікових записів, облікових даних та конференційної інформації достатньо (згідно зі статистикою їх у три-чотири рази більше, ніж працівників).

Ризик безпеки, пов’язаний з привілеями, в сучасних бізнес-середовищах швидко зростає. Це відбувається оскільки системи, додатки, хмарні середовища, гібридні середовища, DevOps, автоматизація процесів і роботи IoT стають все більш взаємопов’язаними.

Сьогодні майже всі складні атаки засновані на привілейованих облікових даних для доступу до найбільш конфіденційних даних, служб та інфраструктури мети. Привілейований доступ може підірвати роботу компанії, якщо їм будуть зловживати.

Компрометація кінцевої точки та привілейовані облікові дані практично завжди є причиною витоків даних. В результаті моніторинг та захист привілейованих облікових записів стали критично важливими. Безпека кінцевої точки з мінімальними привілеями має вирішальне значення, оскільки права локального адміністратора є головною метою хакерів.

Для захисту конфіденційних даних повинні бути передбачені рішення, що захищають кінцеві точки, так і привілейовані облікові дані. Ось коли PAM приходить на допомогу. Керування привілейованим доступом (PAM) використовується організаціями для захисту від небезпек, пов’язаних з крадіжкою облікових даних та зловживанням привілейованим доступом.

PAM – це всеосяжна стратегія кібербезпеки, яка включає людей, процедури та технології для управління, моніторингу, захисту та аудиту всіх привілейованих дій людини та інших осіб в організаційному ІТ-середовищі.

Як PAM захищає дані у реальному часі?

Некеровані та не відстежувані облікові записи надають організації безліч привілейованих небезпек, навмисно чи випадково. Люди вважаються слабкою ланкою в ланцюжку кібербезпеки, незалежно від того, чи є вони внутрішніми привілейованими користувачами, які використовують свій ступінь доступу, або кіберзловмисникам, які прагнуть і перехоплюють привілеї користувачів, щоб діяти непомітно як «привілейовані інсайдери».

Управління привілейованим доступом допомагає організаціям гарантувати, що працівники мають лише той доступ, який необхідний для виконання своїх завдань. PAM також дозволяє відділам безпеки виявляти шкідливі дії, пов’язані зі зловживанням привілеями, та швидко знижувати ризик.

  • PAM обмежує обмін обліковими даними

Багато людей всередині організації мають багато загальних облікових записів адміністраторів. Для зручності часто вони використовують один і той же пароль в декількох системах.
Ці методи можуть ускладнити визначення того, які дії були виконані конкретним співробітником, підвищуючи ризик безпеки компанії.

PAM може допомогти організаціям зменшити ці ризики, вимагаючи, щоб кожна людина використовувала унікальний логін. Рішення PAM можуть додатково вимагати надійних паролів, які потрібно регулярно змінювати залежно від рівня конфіденційності облікового запису.

Адміністратори також можуть використовувати PAM для розгортання аутентифікації з єдиним входом (SSO), щоб приховати облікові дані від користувачів та забезпечити ефективність кожного доступу до критично важливих ресурсів.

  • Повідомлення про ризиковану поведінку в режимі реального часу

Багато рішень PAM надають адміністраторам електронні та текстові попередження в режимі реального часу, що попереджають їх про потенційно небезпечну або підозрілу поведінку.

Вони можуть створювати настройки попереджень для отримання повідомлень щоразу, коли привілейований користувач отримує доступ до певних даних або систем, коли відбуваються потенційні порушення політики або коли з’являються такі небезпеки, як надто багато привілеїв, виділених для певних облікових записів. Адміністратори можуть швидко вносити зміни для підтримки високого рівня безпеки, аналізуючи повідомлення у режимі реального часу.

  • Інтеграція з системами керування доступом

Останнім часом провідні системи PAM можуть інтегруватися з більшою системою управління ідентифікацією та доступом (IAM) організації. Це усуває прогалини в безпеці та повторювані процеси для привілейованих та непривілейованих облікових записів.

Компанії, що поєднують можливості PAM з управлінням ідентифікацією, можуть отримати вигоду з автоматизованої ініціалізації та деініціалізації, а також швидшої звітності та аудиту для своїх облікових записів користувачів. В результаті можна заощадити час та спростити захист усіх облікових записів користувачів.

  • PAM захищає хмарний та гібридний віддалений доступ

Розподілена і навіть повністю віддалена робота стає стандартом. Зростає потреба у ПЗ та додатках по типу SaaS, інструментах автоматизації та можливостях підключаються з різних місць.

Компаніям потрібно щось точніше, ніж VPN, для захисту хмарного доступу та гібридних середовищ, оскільки кількість таких привілейованих облікових записів перевищує кількість людей в організації, де PAM виступає як рішення.

Підсумки

Управління привілейованим доступом є дуже важливим компонентом комплексної безпеки компанії. За допомогою надійного рішення PAM підприємства можуть бути впевнені, що вони надають привілейований доступ тим, хто його потребує, і водночас захищають свої системи від руйнівних атак, які можуть призвести до краху бізнесу.

ARCON PAM – рішення відзначене Gartner Magic Quadrant, що забезпечує надійну структуру інформаційної безпеки організації, підвищуючи рівень ефективності роботи.

Підписатися на новини