П’ять ключових переваг шифрування даних

Немає ідеальних засобів захисту даних і рішень безпеки. Немає 100% способу запобігти витоку даних. Однак, навіть якщо ваші запобіжні заходи кібербезпеки не спрацюють, є простий спосіб зробити витік або викрадені дані практично марними для кіберзлочинців – шифрування даних.

Як працює шифрування?

Шифрування даних означає їх кодування таким чином, що їх можна відновити до початкової форми, лише якщо особа або система, які їх декодують, мають відповідний ключ. Теоретично декодування можливе без цього ключа, але воно потребує стільки обчислювальної потужності та часу, що не становить загрози. Це тому, що процес використовує складні математичні алгоритми шифрування.

Існує два типи методів шифрування: симетрична криптографія та асиметрична криптографія. Симетричне шифрування, наприклад AES (Advanced Encryption Standard), означає, що ключ шифрування використовується як для кодування, так і для декодування. Асиметричне шифрування, таке як DSS (стандарт цифрового підпису) і RSA (Rivest-Shamir-Adleman), використовує два різні ключі: приватний ключ для декодування та відкритий ключ для кодування. Це дозволяє будь-кому кодувати дані, і лише власнику приватного ключа декодувати дані. Ці два типи шифрування часто використовуються разом у складних рішеннях і безпечних Інтернет-протоколах, таких як SSL/TSL.

Шифрування в повсякденному використанні

Не всі знають, що вони щоденно використовують шифрування під час доступу до Інтернету. Наприклад, майже кожне підключення до кожної вебсторінки тепер зашифровано, що запобігає перехопленню зловмисниками зв’язку з вебсайтом. Багато інших типів з’єднань, наприклад електронна пошта, також зашифровані. Якщо ви використовуєте VPN, увесь зв’язок із постачальником VPN також повністю зашифрований. Однак, окрім використання Інтернет-протоколів на основі шифрування для передачі даних, ви можете шифрувати всі типи даних перед їх надсиланням, що робить їх набагато безпечнішими. Однак це зумовлює необхідність використання функціональних можливостей спеціалізованих рішень для шифрування даних.

Варто зазначити, що шифрування є настільки потужним інструментом, що його також використовують кіберзлочинці. Вся концепція програм-вимагачів базується на тому, що кіберзлочинці використовують зловмисне програмне забезпечення, щоб отримати доступ до ваших систем і зашифрувати всі ваші дані, шантажуючи, щоб ви заплатили за ключ, який дозволяє їх розшифрувати.

Переваги шифрування даних

Ось п’ять найважливіших способів, за допомогою яких професійне програмне забезпечення для шифрування даних покращує безпеку даних і забезпечує додатковий захист даних.

shield

1. Додавання другого рівня безпеки

Багатошаровість корисна не тільки для Шрека і зимового одягу. Додавання додаткового рівня безпеки гарантує, що навіть якщо один із цих рівнів вийде з ладу, інші зроблять свою роботу. Особливо це стосується даних.

Більшість систем безпеки та підходів зосереджені на зловмисному хакері та атаці. Вони можуть, наприклад, виявляти потенційні точки входу, контролювати підозрілу активність або запобігати несанкціонованим діям. Однак є й інша точка зору: можна сконцентруватися на потенційному об’єкті крадіжки. Цей об’єкт є конфіденційною інформацією у випадку ІТ-систем.

Дані передаються та зберігаються в оригінальній формі (звичайний текст). Це означає, що якщо зловмисник отримує доступ до даних, а заходи безпеки, спрямовані на атаку, не спрацьовують, гра закінчується. Вони мають вашу конфіденційну інформацію, і ви платите за це. Однак, якщо ваші дані зберігаються та передаються в зашифрованому форматі, зловмисник просто не має ресурсів для їх дешифрування. Навіть з усією світовою обчислювальною потужністю вилучення цінності з даних займе багато століть, що призведе до невдачі всієї атаки.

clipboard

2. Забезпечення відповідності правовим вимогам

Окрім того, що шифрування є корисним для безпеки даних, шифрування може вимагатися або настійно заохочуватися певними законами та вимогами відповідності, які стосуються вашого бізнесу. Такі стандарти, як HIPAA, PCI DSS і GDPR, рекомендують застосовувати суворі заходи для захисту ваших даних від кібератак у багатьох чутливих сферах, як-от охорона здоров’я та фінансові послуги, включно з зашифрованими даними під час зберігання та передавання.

Правило безпеки HIPAA, наприклад, стверджує, що шифрування та дешифрування є адресними специфікаціями впровадження. Це означає, що суб’єкти не зобов’язані використовувати шифрування/дешифрування, але повинні документально підтвердити, чи було воно реалізоване, а якщо ні, то чому. PCI DSS вимагає, щоб первинний номер облікового запису (PAN) був нечитабельним під час зберігання, і пропонує надійну криптографію як один із методів досягнення цього, серед багатьох інших рекомендацій і правил, що стосуються використання шифрування, контролю доступу та керування ключами. GDPR безпосередньо не вимагає шифрування, але він рекомендує, щоб контролер або процесор оцінили ризики та впровадили заходи для зменшення ризиків, наприклад шифрування.

group

3. Підвищення довіри та впевненості клієнтів

Зі зростанням кіберзлочинності, особливо в останні роки, компанії та окремі особи все більше усвідомлюють небезпеку зловмисного злому та організованої електронної злочинності, і, як наслідок, шукають способи забезпечити безпеку своїх даних і активів. Яким би бізнесом ви не займалися, принаймні деякі з ваших клієнтів будуть зацікавлені в тому, які кроки ви вживаєте для захисту їхніх даних і активів, що зберігаються на ваших жорстких дисках і в системах постачальників хмарних послуг, чи то номери соціального страхування, кредитні номери карток, електронну валюту чи щось інше.

Ви підвищуєте довіру клієнтів до вашої організації, використовуючи технології шифрування та публічно розкриваючи їм цей факт. Це означає, що такі клієнти, швидше за все, залишаться з вашою компанією та рекомендуватимуть її іншим. Іншими словами, використання шифрування може бути однією із ваших найефективніших рекламних пропозицій.

template

4. Допомога у підтримці цілісності даних

Процеси шифрування надають додаткову перевагу, яку часто не помічають, але критичну для всіх типів конфіденційних даних. Шифрування захищає такі дані не лише від крадіжки, але й від усіх форм підробки. Це пов’язано з тим, що змінити вміст зашифрованих даних так само малоймовірно, як і розшифрувати їх.

Зашифровані дані мають нерозбірливу для людини форму, але містять такі елементи, як контрольні суми. Це означає, що будь-які зміни в зашифрованих даних під час процесу дешифрування призведуть до збою дешифрування та втрати даних (але не до крадіжки даних). Це означає, що потрібно бути особливо уважним, щоб гарантувати, що зашифровані дані не підроблені (оскільки підроблені дані не можуть бути декодовані), але це також означає, що розкодовані дані є 100% справжніми й не могли бути підроблені.

mace

5. Уникнення фінансових і правових наслідків

Незалежно від того, чи поширюються на вашу компанію стандарти безпеки, закони чи інші нормативні акти, згадані в пункті 2 вище, будь-яке порушення даних може мати серйозні фінансові та юридичні наслідки. Такі наслідки можуть включати, штрафи, втрату клієнтів і судові позови, і навіть можуть призвести до банкрутства бізнесу. Ось чому, незалежно від відповідності нормативним актам, будь-яка компанія, яка займається інформаційною безпекою, повинна надавати пріоритет інвестуванню в шифрування даних у спокої та даних у русі.

Хоча витік даних, яка призводить до викрадення зашифрованих даних, все одно матиме серйозні наслідки, вони будуть слабкими порівняно з тими, які можуть статися, якщо злодій зможе використати викрадені дані. Світло в кінці тунелю в такому випадку полягає в тому, що, навіть якщо вашу систему зламано і до даних має доступ неавторизована сторона, ця сторона технічно не може нічого зробити з викраденими даними та, отже, не може використовувати їх, щоб завдати шкоди вашому клієнтів, діловим партнерам, співробітникам і так далі.

Джерело

Підписатися на новини