Тенденції AIOps

Gartner представив термін «AIOps*» ще у 2017 році, і з того часу підприємства адаптуються до різних стратегій для оптимізації своїх ІТ-операцій. AIOps – це перспективний підхід, тому що він розв’язує проблеми та обробляє обсяг даних, створених у технологічній інфраструктурі на тлі складних архітектур.

Оскільки підприємства вже впроваджують революційну цифрову трансформацію, необхідно залишатися попереду та йти в ногу з останніми тенденціями. А саме AIOps допоміг підприємствам впоратися з останніми викликами та встояти на ринку. Ось кілька тенденцій, які змінили те, як організації працюють та впроваджують AIOps.

Зростання разом з AIOps

Очевидно, що AIOps тісно пов’язаний з новими технологіями, такими як AI й ML. А з масштабом AIOps, він завжди буде в центрі дискусій, коли люди говорять про цифрову трансформацію та ІТ-операції. Згідно з прогнозами PWC 2021, понад 50% підприємств уже запровадили AIOps або розглядають можливість його впровадження у своїй повсякденній діяльності.

ІТ-лідери вважають за краще впроваджувати AI та машинне навчання не тільки в ІТ-операції, але й у маркетинг, продажі та безпеку. І оскільки все стає цифровим, операції стають надто складними для виконання з використанням традиційних підходів. Це одна з причин, через яку цього року AIOps став популярним і багато організацій приєдналися до цього підходу.

Віртуалізація та віддалена робота

Удар Covid-19 потряс весь світ, і багато ІТ-компаній змінили традиційний спосіб роботи, зробивши все онлайн з гібридною інфраструктурою. Згідно зі звітом Transposit, понад 90% DevOps, SRE та ІТ-фахівців змогли прослідкувати зростання сервісних інцидентів саме завдяки підходу AIOps.

AIOps допомагає підвищити продуктивність шляхом моніторингу та прогнозування поведінки. AIOps отримує вхідні дані, обробляє їх і дає користь для підприємства.

Можливість виконувати операції з будь-якого місця, і будь-коли зробила модним використання AIOps. Оскільки це не впливає на продуктивність співробітників та якість обслуговування клієнтів, але робить його кращим. Ось ще кілька причин, через які підприємства впровадили цей підхід в умовах віддаленої роботи та гібридних інфраструктур.

search

Прозорість. Однією з основних проблем компанії, коли співробітник працює з дому, є видимість та відстеження операцій. У той час як AIOps допомагає підприємствам відстежувати операції та успішно їх виконувати, він також забезпечує прозорість усієї організації.

tools

Усунення несправностей. Співробітники часто стикаються із загальними проблемами у рутинних операціях. AIOps може стати справжнім переломним моментом тут, оскільки він повідомляє команду про поточні проблеми й пропонує комплексне рішення за допомогою історичних даних про кожного співробітника, їх продуктивність, активи та операції.

asset-management

Час простою та масштабованість. Коли всі працюють віддалено, важко визначити, хто винен у збої. Маючи під рукою AIOps команда заздалегідь отримає інформацію про можливі проблеми.

Гіперавтоматизація

Вся ідея впровадження нових технологій чи практик полягає в тому, щоб спростити рутинні операції, зробивши їх більш інтелектуальними та швидкими. І тут на сцену виходить концепція автоматизації. Автоматизація монотонних завдань та швидке виконання без участі людини — одна з провідних тенденцій 2021-2022 років.

Підхід AIOps працює з централізованими даними та повідомляє ІТ-фахівців щоразу, коли система виявляє будь-який потенційний збій, заощаджуючи багато робочої сили. Автоматизація не стверджує, що AI замінює поточні традиційні методи, а є лиш помічником для підприємств та співробітників, щоб удосконалити рутинні процедури.

Провідні аналітики прогнозують, що до 2024 року організації розширюватимуть використання таких технологій, щоб знизити експлуатаційні витрати на цілих 30%.

Підвищена безпека

Опитування, проведене IBM у 2020 році, показує, що понад 4000 компаній з ЄС, США та Китаю вибрали впровадження AI саме через кібербезпеку. Страх перед порушеннями безпеки та атаками зростає з появою більш помітних та складних архітектур.

Багато експертів вважають використання AIOps на підприємствах є наступним важливим кроком у кібербезпеці. Оскільки цей підхід навчається на поведінці людей та попередніх порушеннях, він також запобігає будь-яким майбутнім потенційним атакам.

Facebook вигадав Metaverse, впровадивши нові технології, а збільшення інвестицій у криптовалюти викликало безліч нових проблем з безпекою. І на допомогу приходить AIOps, що забезпечує безпеку операцій як ніколи.

Що далі буде з ринком?

У 2021 році виросли не тільки можливості AI, а й самі гравці, постачальники рішень AIOps, також стали конкурентоспроможними. Обробка різних типів даних допомогла вендорам зміцнитись та виділитися на ринку.

Ще у 2020 році компанія Mordor Intelligence передбачила, що ринок AIOps зросте з 13,51 мільярда доларів у 2020 році до більш ніж 40 мільярдів доларів до 2026 року. І те, як сучасні організації та підприємства продовжують впроваджувати такі технології, не займе більше часу, аби досягти цих цифр. AIOps на базі Motadata – це потужне рішення, що відповідає вимогам ринку та потребам клієнтів. Рішення розроблено з використанням технологій штучного інтелекту та машинного навчання, пропонуючи широкі можливості організаціям будь-яких масштабів.

*AIOps (Artificial Intelligence for IT Operations) – це технологічний підхід на основі штучного інтелекту для моніторингу та управління ІТ інфраструктури.

Підписатися на новини