RPA – це просто

RPA (Robotic Process Automatization) – нова форма автоматизації робочих процесів, заснована на функціоналі програмних роботів чи працівників штучного інтелекту (AI).

Незважаючи на таке нагромадження слів, на практиці все простіше. Особливо, якщо розібрати абревіатуру на частини.

Програмний робот — це програмний додаток, яке повторює дії людини, що взаємодіє з призначеним для користувача інтерфейсом комп’ютерної системи. Найчастіше це скрипт, написаний на Java або різних варіантах Java Script (React, Node). Робот може бути
інтерактивним або автономним.

Інтерактивному роботу людина(оператор) повинен передати дані для виконання.

Автономний робот виконує фонові системні процеси без участі оператора (наприклад, приведення даних до стандартного формату організації).

Процес — будь-який стандартний, повторюваний процес, який найчастіше вимагає великих часових затрат. Хорошим прикладом може бути збір даних з багатьох джерел, навіть якщо врахувати, що всі вони відкриті і не вимагають часу на запуск.

Автоматизація. Продовжимо попередній приклад. Слідом за збиранням інформації слідує її перетворення. Так, робот може обробити різнотипні джерела, відібрати дані по заданому ID і вивести їх в заданій формі.

Десятки, а то й сотні процесів можна і потрібно автоматизувати. Але як же створити такого робота? Тут включається Contextor.

Contextor — набір інтуїтивно зрозумілих рішень від французької компанії для створення роботів. Програма працює на рівні операційної системи, тому відпадає необхідність у конекторах (коді або модулі для з’єднання робота з певними програмами і системами). Для складних роботів і їх тонкого налаштування знадобиться знання Java Script, з чим допоможуть фахівці CoreWin.

І останнє запитання: відбере робот робочі місця в організації? Ні. Замість цього він прискорить рутинну роботу і дасть можливість сфокусуватися на більш важливих завданнях, на які не вистачає часу. Підвищить результативність і швидкість реакції співробітників, а значить – і загальні показники компанії.

Автор: Артем Бовтюх

Підписатися на новини