Що таке управління апаратними активами (HAM)?

Управління апаратними активами — це процес управління фізичними ІТ-компонентами, такими як комп’ютери, ноутбуки, сервери, протягом всього їх життєвого циклу від придбання до виведення з експлуатації. За допомогою процесу управління апаратними активами можна в режимі реального часу отримувати докладну інформацію про інвентаризацію апаратних активів, огляд їх життєвого циклу, а також огляд того, як активи використовуються в організації.

Управління апаратними активами — важлива частина управління ІТ-активами та воно має бути інтегровано у загальну сферу діяльності організації та узгоджено з іншими ITIL-процесами. Деякі з основних принципів управління апаратними активами – це контроль витрат, обмеження надлишкових покупок, повне уявлення про ІТ-інвентаризацію та постійну готовність до аудиту. При використанні правильних процесів керування обладнанням час, який витрачається на запит, ремонт, обслуговування та придбання апаратних активів, може бути значно скорочено. В результаті команда ITSM може зосередитися на найважливіших завданнях.

Які переваги управління апаратними активами (HAM)?

 • Економія витрат
  Правильне керування апаратними активами протягом усього його життєвого циклу може допомогти заощадити гроші. Одна з причин полягає в тому, що при правильному обслуговуванні та утриманні активів шанси їх виходу з ладу знижуються. Утилізація активу, коли він досягає кінця свого життєвого циклу, також може значно заощадити витрати на обслуговування.

 • Покращення закупівлі та використання активів
  Завдяки інвентаризації всіх активів, можна побачити ті, які використовуються не на всі 100%. Це дасть змогу перерозподілити навантаження без необхідності додаткових закупівель.

 • Підвищення безпеки та відповідності
  Використовуючи рішення HAM, можна отримати вичерпне та точне уявлення про апаратні активи, яке може допомогти визначити активи, які потребують обслуговування, щоб їх можна було відремонтувати або утилізувати, перш ніж вони стануть загрозою безпеці для організації. Відстежуючи інвентаризацію своїх активів, компанія може виявляти будь-які активи, які були затверджені, щоб забезпечити відповідність політикам організації. Це не лише допоможе швидко ізолювати вразливості, а й допоможе при аудиті відповідності.

 • Посилення контролю над ІТ-інвентаризацією
  Управління апаратними активами може допомогти краще зрозуміти апаратні активи, щоб забезпечити прозорість та кращий контроль над інвентаризацією ІТ. Компанія може відстежувати інвентаризацію обладнання, щоб переконатися, що вони знаходяться в потрібному місці, за допомогою таких функцій ITAM, як виявлення активів і перевірка запитів.

 • Запобігання крадіжці активів
  Маркування активів, присвоєння та відкликання прав власності, відстеження місця розташування та поточне обслуговування – все це частини HAM. Управління апаратними активами дозволяє точно відстежувати та документувати таку інформацію, як відомості про гарантії на обладнання, договірні угоди, продовження ліцензій та відповідність вимогам, а також статус обслуговування, щоб знизити ризики та запобігти крадіжці активів.

 • Підвищення ефективності
  Маючи управління апаратними активами, ІТ-команди можуть зосередитися на важливішій роботі, використовуючи автоматизацію надлишкових і неефективних процесів. Відстеження інвентаризації обладнання також може допомогти їм виявляти проблеми з активами ще до того, як вони виникнуть, що може спричинити затримки або збої в роботі.

Висновок

Управління апаратними активами – відмінний механізм, який допоможе у забезпеченні прозорості та контролю над апаратними ІТ-активами. За допомогою процесів HAM можна ефективно керувати апаратними активами від закупівлі до виведення з експлуатації.

Це також допоможе з легкістю виконувати регулярні перевірки та поточне обслуговування. Управління апаратними активами також дозволяє приймати більш розумні та економічні рішення щодо купівлі, записуючи фінансову інформацію щодо кожного активу та забезпечуючи повну прозорість вимог до обладнання.

Motadata ServiceOps для управління ІТ-активами має інтегроване обладнання, модуль управління програмним забезпеченням, а також інші функції, такі як управління закупівлями, управління контрактами, підтримка віддаленого робочого столу і т.д.

Підписатися на новини